Jak skutecznie pozyskać fundusze unijne?

27/11/2018

Europejskie programy wsparcia przedsiębiorców umożliwiają pozyskiwanie funduszy unijnych na założenie firmy, jak i realizację nowych, interesujących projektów. Każda firma i każdy początkujący przedsiębiorca mogą ubiegać się o pomoc finansową, jednak tylko część z nich otrzyma wsparcie. Szanse na skuteczne załatwienie dotacji unijnych zwiększa profesjonalnie przygotowany wniosek.

Jak otrzymać dotację unijną?


Wsparcie przedsiębiorstw ze strony Unii Europejskiej odbywa się poprzez rozmaite programy, mające na celu pomoc poszczególnym branżom w osiąganiu różnych celów. Dlatego też firmy pozyskujące dotacje unijne powinny zwracać się z prośbą o udzielenie finansowania z konkretnego programu, który swoim przeznaczeniem obejmuje cele przedsiębiorstwa. Ażeby mieć pewność wyboru odpowiedniego programu, warto zwrócić się o pomoc w uzyskaniu dotacji unijnych do firmy doradczej. Fachowcy, dzięki doskonałej znajomości programów i dużemu doświadczeniu, określą, z którego programu będzie najłatwiej pozyskać fundusze unijne.


Firmy doradcze pomagające uzyskać dotacje unijne wspierają przedsiębiorca także w zakresie wypełnienia wniosku. Wydaje się to kwestią absolutnie kluczową, gdyż atrakcyjne przedstawienie projektu decyduje o przyznaniu bądź odmowie dofinansowania. Należy pamiętać, iż z pewnością oceniane będą innowacyjność pomysłu, a także szanse jego zyskownej realizacji. Niezbędne są zatem wyliczenia oraz analizy potwierdzające sensowność realizacji danego projektu. Warto w tej kwestii poprosić o pomoc firmę doradczą, która określi jakie analizy warto zawrzeć we wniosku, a następnie je przeprowadzi.


Sprawdzeni specjaliści


Pośrednictwo w uzyskiwaniu funduszy z UE należy powierzyć firmie zatrudniającej fachowych specjalistów. Firma Signum posiada wieloletnie doświadczenie w załatwianiu dotacji unijnych dla firm technologicznych, IT i nie tylko. Indywidualne podejście do każdego klienta, fachowa wiedza i setki zrealizowanych projektów sprawiają, iż Signum gwarantuje świadczenie usług na najwyższym poziomie. O pomoc w uzyskaniu dotacji unijnych najczęściej zwracają się przedsiębiorcy z takich miast jak Rzeszów czy Łańcut, co wynika z lokalizacji firmy. Siedziba Signum znajduje się również w Warszawie, natomiast zakres działania obejmuje cały kraj.